مجله همه چیز

محل درج آگهی و تبلیغات
نوشته شده در تاريخ يکشنبه 28 آذر 1400 توسط همه چیز
تصمیمات مسئولان شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی و وزارت آموزش و پرورش، ابهام در آینده کنکور را بیشتر می‌کند؛ ابهامی که باعث استرس و نگرانی در دانش‌آموزان پایه نهم و دهم شده است. در این میان وزارت آموزش و پرورش و دانش آموزان جزو آن گروه‌هایی هستند که معتقدند برگزاری کنکور برای داوطلبان استرس زاست و باید لغو شود.

نوشته شده در تاريخ يکشنبه 28 آذر 1400 توسط همه چیز
از لحاظ مصرف سوخت هنگام مقایسه تایرهای تمام سطوح و تایرهای بزرگراه، تایرهای بزرگراه برنده میشوند. در زمان بارش برف، آج تایرهای برفی- زمستانی این قابلیت را دارد که در برف و یخ فرو برود تا در مواقع ضروری توانایی توقف سریع را داشته باشید درحالیکه طراحی تایرهای برفی زمستانی بگونه ایست که فرمان پذیری ضعیفتری در مقایسه با همتایان تمام فصل خود در جاده های خشک و نیمه زمستانی دارد. دیگر لازم نیست نگران صداهای وحشتناک هنگام رانندگی با آنها باشید. لاستیک چهارفصل با عملکرد بالا، کنترل بهتری نسبت به لاستیکهای چهارفصل استاندارد ارائه میکند. نکتهی مهم آن است که ضریب سایش با واحدهای ۲۰ تایی افزایش پیدا میکند. لاستیک پهن تر به خاطر قابلیت افزایش اصطکاک سطح تایر و چرخ با سطح زمین به افزایش چسبندگی تایر به زمین کمک میکند. چسبندگی به قابلیت توقف در جاده های خیس گفته می شود. لاستیکهای تابستانی که بهعنوان تایرهای سهفصل نیز شناخته میشوند، بهگونهای طراحی شدهاند که حداکثر سرعت و چسبندگی در جادهها را داشته باشند. در نتیجه، اشکالات تایرهای چهار فصل به مکان و مسیری که در آن رانندگی می­کنید بستگی دارد.

در نتیجه آن ، نیروی کمتری از موتور لازم است تا کامیون را در سرعت نگه دارد. نسل نو لاستیک ها و آخرین نوع تکنولوژی لاستیک که بالاترین کیفیت و کارایی را دارد، مناسب ماشین های مسابقه ای حرفه ای است که دارای سرعت W ، Y و Z هستند. اما باید دید که آیا کیفیت لاستیکهای ایرانی را دارند؟ بنابراین کیفیت عمر مفید را براساس پیمایش آن از درجه A تا C رتبه بندی میکنند. لازم است به این نکته توجه کنیم که درجه کیفی لاستیکها را باید نسبت یه یکدیگر معنی کنیم. لاستیک زمستانی و معمولی از دو سو با یکدیگر متفاوتاند. فرآیند جابجایی لاستیک ها با یکدیگر است. اما به صورت تقریبی هر یک واحد افزایش نشان دهنده قدرت تحمل بار تایر به اندازهی ۴۰ کیلوگرم است و تایر با شاخص ۱۰۲ تقریباً قدرت تحمل ۴ تن بار را دارد. از آنجاییکه لاستیکهای خودرو معمولاً باید هر سه یا چهار سال یکبار تعویض شوند، در این مقاله در مورد چگونگی اطمینان از انتخاب درست و معرفی انواع لاستیک خودرو میپردازیم. شما باید لاستیکهای خود را در طول چرخه عمر وسیلهنقلیه چند بار تعویض کنید. این لاستیکها در انواع مختلف فصول، عملکرد مطلوبی دارند(این عامل سبب میشود که راننده بتواند ماشین خود را با شرایط متعدد جاده مطابقت دهد).

سوالات خود را می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه ها با ما در میان بگذارید. اف گودریچ در اواخر دهه 1980 میلادی طیف فعالیت خود را گسترش داد. بهطور خلاصه، تایرهای تمامفصلی ترکیبی از تایرهای تابستانی و زمستانی هستند، از این رو خرید آنها مقرون بهصرفه است، زیرا همانگونه که در بالا ذکر شد عملکرد لاستیک زمستانی و تاسبتانی را با هم دارند. تایرهای بایاس و رادیال در زاویه الیاف که زاویه آج گفته می شود تفاوت دارند. مواد سازنده: این که تایر را از چه موادی بسازند، در آشنایی عملکرد تایر خودرو موثر است. تایرها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود که عبارت اند از تایر بایاس و تایر رادیال است. تایرها دارای ۴ نوع آج لاستیک هستند که در اینجا درباره عملکرد انواع گل لاستیک به طور جداگانه توضیح خواهیم داد. همچنین گزینهای برای اضافهکردن گل میخهای فلزی بر روی آجهای تایر وجود دارد تا بتوانند ضریبچسبندگی بالایی مخصوصاً در جادههای یخی داشته باشند.

حرف R مخفف کلمه رادیال است که بر روی تمامی لاستیک ها وجود دارد. اگر لاستیک ماشین علامت “P” یا یک علامت دیگر در مقابل اعداد ندارد، آن را یک تایر “یورو متریک” در نظر گرفته است. اگر نمی دانید چطور باید مشخصات تایر ماشین را بخوانید، نمودار زیر مفید خواهد بود. اگر رانندگی پر شتاب و سرعت توام با ترمزهای پیاپی دارید، باید تایری انتخاب کنید که طول عمر بیشتری داشته باشد. برای کسب حداکثر بازدهی از این طراحی، لازم است که هنگام نصب بر روی رینگ، جهت درون یا بیرون لاستیک با آنچه در دیوارهی آن با کلمات Outside و Inside درج شده است، رعایت شود. باتوجه به طراحی، قوای فنی، هندلینگ و کلاس هر خودرویی انتخاب تایر برای آن متفاوت است. این مشخصات را هر راننده ای باید بداند تا در هنگام خرید یک تایر مناسب برای خودروی خود اطلاعاتی را داشته باشد. 4- تولید: سازندگان لاستیک به صورت کاملا ماهرانه هر تایر را از طریق فرایندهای دستی و اتوماتیک تولید میکنند. نشان دهنده نوع کاربرد لاستیک است جزو نام اجبــاری در شماره فنی لاستیک ها نمی باشد و همیشه روی تایر ظاهر نمی شود ، اما مهم است که بدانیم استفاده از آن در نام تایر خودرو نشان دهنده چه چیزی است.

لیست لاستیک های با کیفیت و پرفروش:

.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک | قدرت : بلاگ یو
ساخت وبلاگ جدید رایگان وی آهنگ مشاور گروپ دکتر ذهن خرید بک لینک از همه بلاگ اقساط اپل
بستن تبلیغات [X]