مجله همه چیز

محل درج آگهی و تبلیغات
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه 4 خرداد 1402 توسط همه چیز


در پاسخ به این سوال که پروتز دندان چیست، باید گفت که پروتز دندان یکی از راه های جایگزینی دندان از دست رفته است. دندان ها انواع مختلفی دارند انواع پروتزهای ثابت یا متحرک بسته به نیاز دهان، فضای دندان ها، زیبایی دندان ها و شرایط فیزیکی فرد می توانند مورد استفاده قرار گیرند. دسته پروتزهای دندانی همچنین شامل روکش‌های ساده است که برای ترمیم یا درمان روکش‌های دندان پس از دبریدمان استفاده می‌شود. هنگامی که چندین دندان کشیده می شود، علاوه بر ایمپلنت، فضای دندان از دست رفته را می توان با پروتز جبران کرد. پروتز یک درمان دندانپزشکی است که نیازی به جراحی ندارد و با توجه به وضعیت لثه توسط دندانپزشک پروتز در دو یا سه جلسه انجام می شود. در ادامه به هزینه پروتز و پروتز کامل می پردازیم با ما بمان

انواع پروتزهای ثابت

در این قسمت از مقاله پروتز دندان چیست به ارائه انواع پروتز دندان ثابت می پردازیم. دندان های ثابت به عنوان روکش دندان شناخته می شوند که انواع مختلفی دارند:

تاج تک دندان

زمانی که ساختار دندان ضعیف و نرم باشد از روکش تک دندانی استفاده می شود و برای محافظت از ساختار دندان از روکش استفاده می شود. علاوه بر این از بریس ها برای صاف کردن دندان ها استفاده می شود. ایمپلنت های دندانی به دو نوع PFM که فلزی است و زیرکونیایی که همگی سرامیکی هستند تقسیم می شوند.

نقطه دندانی

این نوع پروتز زمانی استفاده می شود که بیمار یک یا چند دندان را از دست داده باشد، اما دندان های جلو و عقب در دهان وجود داشته باشد. دندانپزشک با بریج، با ساییدن بقیه دندان ها، پایه ای برای قرار دادن دندان های میانی ایجاد می کند تا روکش ها به صورت پل در فضای خالی بین دندان های جلو و عقب قرار گیرند.

انواع پروتزهای متحرک چیست؟

در این قسمت از مقاله پروتز دندان چیست به ارائه نوع پروتز متحرک می پردازیم. پروتزهای کامل، دندان مصنوعی یا پروتزهایی که برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شوند. پروتزهای متحرک و پروتزهایی که به راحتی در دهان قرار می گیرند و خارج می شوند عبارتند از:


پروتز پارسیل

این یک نوع دندان مصنوعی به نام پروتز است. آنها به شکل پروتزهای آکریلیک جزئی (بالچه) و پروتزهای کرم کبالت برای جایگزینی دندان مصنوعی استفاده می شوند. این نوع پروتز زمانی استفاده می شود که دندان های خلفی از بین رفته باشد و دندانی برای پایه پروتز ثابت وجود نداشته باشد. ممکن است افراد به هر دلیلی تمایلی به استفاده از دندان مصنوعی ثابت نداشته باشند.سلام از اضافه

نوعی پروتز متحرک به شکل دندان مصنوعی است که بر روی محل قرارگیری آن قرار می گیرد که بسته به نیاز و شرایط رنگ دو یا چند چیز رنگی است.


متن کامل مقاله را بخوانید: https://realtimedentist.com/1399/03/پروتز-دندان-بهترین-متخصص-پروتز-دندان-د/


.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک | قدرت : بلاگ یو
ساخت وبلاگ جدید رایگان وی آهنگ مشاور گروپ دکتر ذهن خرید بک لینک از همه بلاگ اقساط اپل
بستن تبلیغات [X]